سخن

برگزارکننده رویدادهای آموزشی

035 36291480
info@sokhanevents

همایش "برای چه زندگی می کنیم؟"

همایش "برای چه زندگی می کنیم؟"

 

درباره همایش

سری برنامه های #هم_سخن_شو با هدف گسترش فرهنگ یاری رسانی و انسان دوستی در جامعه، تنظیم و اجرا می گردد. سری اول این مجموعه با نام "برای چه زندگی می کنیم" برگزار خواهد شد.

نگاه این است که مردم بتوانند در قبال کمکی که به دیگران می کنند، آموزش های درخوری را دریافت کنند. همیشه نگاه به یاری رسانی ، نگاهی یک طرفه بوده که شخص کمک کننده، صرفا جهت کسب اجر معنوی دست به اینکار می زده، اما حال تلاش بر این است که ضمن حفظ آن جنبه اخروی، منفعتی دنیوی نیز برای وی در بر داشته باشد، یعنی فرد یاری گر می تواند در قبال قدم خیرمندانه ای که بر می دارد، آموزه ای ارزشمند و ماندگار را برای بهبود کیفیت زندگی خود دریافت کند.

 

در این همایش چه خواهیم آموخت ؟

دکتر فلاح قرار است در این همایش درباره معنای زندگی و اینکه ما برای چه زندگی می کنیم صحبت کند. دانستن این موضوع باعث می شود تا رنج هایی که می کشیم معنی و مفهوم پیدا کرده، نگاه ما به مفهوم نقش هایمان در زندگی عوض شده و بتوانیم بهترین قابلیت های خودمان را ارائه کنیم.

 

برخی از مباحثی که در همایش مورد بحث قرار خواهند گرفت:

- وقتی شادم که باعث شادی دیگران باشم
- زندگی ارزشمند
- معنی در زندگی
- حال خوب
- در اسارت اندیشه خود نباشیم

 

زمان و مکان برگزاری

هشتم شهریور ماه 1396 ساعت 18 الی 21 - سالن همایش های پردیس تربیت معلم شهید پاکنژاد، واقع در بلوار دانشجو

 

سخنران

دکتر محـمد حسین فـلاح

 • کارشناسی ارشد از دانشگاه علوم تربیتی تهران
 • دکترای تخصصی روانشناسی و آموزش کودکان
 • مشاور مراکز تامین اجتماعی، بهزیستی، صدا و سیما، شهرداری و...
 • استاد نمونه سال 92 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد
 • پژوهشگر برتر سال 88 ،89 و 90 دردانشگاه آزاد اسلامی یزد
 • بیش از 10 عنوان تالیف و ترجمه
 • برگزاری کارگاه های مهارت تعلیم وتربیت 1 و 2 و 3
 • اخلاق مدیریت، اعجاز علمی در قرآن، تعلیم و تربیت در قرآن
 • استاد راهنما و مشاور در بیش از 100 پایان نامه دانشجویی

 

موضوع سخنرانی

کسی که زندگیش با معناست چه جوری فکر می کند: "کسی که معنا دار بودن زندگی را احساس می کند، زندگی را دارای هدف یا کارکردی می بیند که باید به آن دست یافت، هدف یا هدف هایی که باید به آن دست یافت." مثلا کسی که معنای زندگیش، کمک کردن به دیگران  یا حفظ محیط زیست یا به یادگار گذاشتن یک اثر ادبی یا هنری برای دیگران است در جهت همین معناها زندگیش را می چیند.

اگر دقت کرده باشید یکی دیگر از ویژگی های معنای زندگی در همین مثال ها معلوم است. معنای زندگی چیزی فراتر از زندگی زیستی معمول یا همان خور و خواب و شهوت است. معنای زندگی همیشه فراتر از خود و معطوف به یک چیز یا یک نفر یا نفرات دیگر است.

 

کاربرد مسائل مطرح شده

همیشه این طور نیست که اگر کسی احساس بی معنا بودن در زندگی کند برود خود کشی کند، آدم می تواند احساس بی معنایی کند و زندگیش هم ادامه داشته باشد اما زندگی شکلش یک جور ناجوریست. گروهی از روان شناسان می گویند اعتیاد، افسردگی، و اعتماد به نفس پایین شکل های دیگری از بی معنایی هستند. اما حالا که داریم درباره بی معنایی حرف می زنیم، اسمشان چیز دیگری می شود:

 1. هیچ انگاری. بی معنایی آدم ها را هیچ انگار یا نهیلیست می کند.
 2. گیاه وارگی. از پوچ انگاری بدتر و شدیدتر گیاه وارگی است. در گیاه وارگی همان طور که از اسمش بر می آید فقط زندگی نباتی از آدمیزاد باقی می ماند.
 3. غرق شدن در کار. ممکن است دو نوع بی معنایی قبلی را ندیده باشد، اما حتما آدم هایی را دیده اید که خودشان را ان چنان غرق کار یا جست و جوی پول و شهرت و قدرت می کنند که دیگر یادشان می رود که احساس بی معنایی دارند.
 4. احساس خلا یا کمبود چیزی مبهم در زندگی. بعضی ها بی معنایی را این طور تجربه می کنند که همه هفته درس می خوانند و یا کار می کنند، بعد آخر هفته حس می کنند که همه این هفته شلوغ بیهوده بود و چیزی کم داشت. چیزی مبهم. این احساس خلا آن طرف آب به " سندرم یکشنبه" ها معروف است و احتمالا این طرف آب اسمش می شود " سندرم جمعه"!

 

برنامه زمان بندی 

ساعت

برنامه

18:00 الی 18:20

افتتاحیه

18:20 الی 18:45

هم سخن شو

18:45 الی 19:45

سخنرانی دکتر فلاح

19:45 الی 20:00

شاهنامه خوانی

20:00 الی 20:20

هم سخن شو

20:20 الی 20:45

قرعه کشی و اهداء جوایز

 

بلیت ورودی

حضور در این همایش برای عموم آزاد و رایگان بوده و تنها شرط ورود این است که هر فرد به هر میزان که می تواند لوازم التحریر همراه داشته باشد. این لوازم التحریر هنگام ورود توسط تیم سخن تحویل گرفته، جمع آوری می شود و تا پیش از مهرماه با کمک موسسات خیریه بین کودکان بی بضاعت توزیع خواهد شد.

لازم به ذکر است در صورت تصمیم به حضور در همایش ارسال عدد 3 به شماره 3190 000 30 الزامی است.

 

عضویت در #هم_سخن_شو

نظر به اینکه مجموعه برنامه های #هم_سخن_شو به صورت سریالی در طول سال ادامه خواهد داشت، شرکت کنندگانی که مایل به ادامه حضور در این مجموعه برنامه ها و اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای آن هستند می توانند  "فرم عضویت" را تکمیل نمایند.

 

 

 

حامیان برنامه

از اشخاص حقیقی و حقوقی که به برگزاری این همایش کمک کرده اند سپاسگزاریم. 

 

 سوالات متداول

 • چقدر لوازم التحریر همراه داشته باشم؟

میزان و معیار خاصی در نظر گرفته نشده است. این یک حرکت انسان دوستانه و خیرمندانه بوده و تعیین مقدار لوازم التحریر به اختیار شما می باشد.

 • می توانم فرزندم را با خودم بیاورم؟

خیر. با توجه به اینکه سرفصل های سخنرانی مناسب بزرگسالان می باشد، خواهشمندیم از آوردن فرزندتان خودداری فرمایید.

 • برای شرکت در همایش به ثبت نیاز هست؟

خیر. ثبت نام در فرم عضویت کاملا اختیاری و صرفا جهت آگاهی از اخبار برنامه های #هم_سخن_شو می باشد.

 

برچسب ها: اخبار
دسته ها: رسانهسروش سخن

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
عناوین