سخن

برگزارکننده رویدادهای آموزشی

035 36291480
info@sokhanevents

گوشی هوشمند و تصمیمات منطقی

گوشی هوشمند و تصمیمات منطقی

 

ما بارها دیده‌ایم چطور احساساتی شدن باعث می‌شود حرف‌هایی بزنیم که نمی‌خواهیم. شاید بهتر است وقتی بین یک دوراهی هستید و می‌خواهید تصمیم بگیرید از گوشی هوشمندتان استفاده کنید. اخیرا پژوهشی نشان داده که وقتی برای تصمیم‌گیری گوشی هوشمند دست می‌گیریم منطقی‌تریم.

این پژوهش که در ژورنال Human Behavior به چاپ رسیده نشان داد مردم بر سر دوراهی وقتی از کامپیوتر استفاده می‌کنند، احساساتی‌تر تصمیم می‌گیرند.

پژوهشگران نشان دادند کاربران کامپیوتر بیشتر بر تصمیم‌گیری هیجانی و احساسی متکی هستند. ظاهرا این قضیه مربوط به این است که با گوشی‌های هوشمند در یک زمان بیشتر روی یک کار تمرکز می‌کنیم. در حالی که روی دسکتاپ معمولا برنامه‌های مختلف ذهن کاربر را مشغول می‌کنند

دکتر Barque-Duran از دانشگاه City لندن رهبری این تیم پژوهشی را به عهده داشت. او در توضیح یافته‌ها گفت: «چیزی که ما دریافته‌ایم این است که وقتی افراد از گوشی‌های هوشمندشان استفاده می‌کنند تا مسائل انسانی و اخلاقی را بررسی کنند؛ در دوراهی‌های بسیار احساسی و هیجانی هم تصمیمات منطقی می‌گیرند. این مسئله ممکن است به خاطر فشار و اضطرار زمانی باشد که در استفاده از گوشی حس می‌کنیم. علاوه بر این فاصله‌ی روان‌شناختی بین ما و دستگاه‌هایی مثل کامپیوتر بیشتر است.»

در دنیای امروز روابط اجتماعی، کار و حتی خرید ما آنلاین شده و روزانه میلیون‌ها نفر از گوشی و کامپیوترشان استفاده می‌کنند. پس مهم است بدانیم استفاده از گوشی‌های هوشمند و کامپیوترها چطور بر تصمیم‌های زندگی‌مان تأثیر می‌گذارند.

 

منبع: دیجی کالا مگ

دسته ها: رسانهسروش سخن

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
عناوین