سخن

برگزارکننده رویدادهای آموزشی

035 36291480
info@sokhanevents

رکسانا مصلحی، پروفسور برجسته ژنتیک

رکسانا مصلحی، پروفسور برجسته ژنتیک
 
  متخصص اپیدمیولوژی ژنتیک در زمینه‌ی جهش ژن‌های سرطان سینه و تخمدان خانم‌ها
 

 

برای شنیدن این پادکست همچنین می توانید به کانال تلگرام t.me/sokhanevents مراجعه فرمایید

عزیزانی که امکان استفاده از فایلهای صوتی و تصویری برایشان فراهم نیست می توانند متن این پادکست را در اینجا مطالعه کنند:

همه‌ی خانم‌های جوان دوست دارند در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود به موفقیت برسند و لازمه‌ی رسیدن به آن، داشتن هدف مشخص، اعتماد به نفس و تلاش فراوان است. همان‌طور که می‌دانید مسیر رسیدن به موفقیت سخت است؛ به‌گونه‌ای که بسیاری از افراد، در نیمه‌های راه از رسیدن به اهدافشان دست می‌کشند و همه چیز را رها می‌کنند. اما باید بدانید که شما در این مسیر تنها نیستید و می‌توانید با الهام گرفتن از داستان زندگی افراد موفق، مسیر را برای خودتان هموار کنید. آیا تا‌به‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چون خانم هستید نمی‌توانید بعضی از کارها را انجام دهید؟ ما در این سری از مجموعه مقالات سعی داریم تا با معرفی خانم‌های موفق ایرانی در سراسر دنیا، طرز تفکر شما را تغییر بدهیم و نشان دهیم که با داشتن یک روحیه‌ی تسلیم‌ناپذیر می‌توانید به همه‌ی اهداف خود در زندگی برسید. در این قسمت، زندگینامه‌ی پروفسور رکسانا مصلحی، متخصص ژنتیک را مرور کرده‌ایم.

زندگینامه و تحصیلات

رکسانا مصلحی در ایران زاده و در کانادا بزرگ شده است. او مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکترای خود را از دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia) در شهر ونکوور (Vancouver) کانادا دریافت کرده است و هم‌اکنون استادیار همه‌گیرشناسی (مطالعه‌ی نحوه‌ انتشار بیماری‌ها و عوامل بیماری‌زا) و آمار زیستی در دانشگاه آلبانی (دانشگاه ایالتی نیویورک در آمریکا) است.

او در سایت لوپ (Loop) درباره‌ی زمینه‌ی تحقیقاتی خود گفته است: «به‌عنوان یک متخصص اپیدمیولوژی ژنتیک، اکثر تحقیقات من در رابطه با شناسایی عوامل ژنتیکی و محیطی تاثیرگذار در سلامتی انسان و تعیین ریسک تاثیرات این عوامل بر توسعه‌ی بیماری‌های پیچیده است. من همچنین دارای تجربیاتی در زمینه‌ی مشاوره فردی و خانوادگی در خصوص احتمال و شانس ابتلا به بیماری‌های ارثی هستم.» او مطالعات خود در زمینه‌ی جهش ژن‌های سرطان سینه و تخمدان خانم‌ها را گسترش داده است و با همکاری پزشکان داخل ایران در مورد موروثی بودن سرطان سینه و تخمدان در خانواده‌های ایرانی تحقیقاتی کرده است. نتیجه این تحقیقات دستیابی به کشفیات جدید در مورد جهش ژن‌های بدن انسان بوده است.

افتخارها و جوایز

او افتخارها و جوایز بسیاری کسب کرده است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به جایزه‌ای که به دلیل تدریس خوب به‌عنوان دستیار استاد در دانشگاه بریتیش کلمبیا داشته اشاره کرد. همچنین از طرف موسسه‌ی ملی بهداشت (NIH) دو جایزه به پاس تحقیقاتی که انجام داده به او اهدا شده است. جایزه‌ی سیب طلایی نیز از طرف مدرسه‌ی سلامتی آلبانی و برای قدردانی از تدریس عالی به او تقدیم شده است.

رکسانا مصلحی ، پروفسور، یک همه‌گیرشناس ژنتیکی است. بیش‌تر پژوهش‌های او به مطالعه‌ی سرطان و نشانه‌های آغازین آن و همچنین راه های درمان آن اختصاص دارد.

او در ایران زاده، و در کانادا بزرگ شده‌است. وی هم‌اینک استادیار همه‌گیرشناسی و آمار زیستی در دانش‌گاه آلبانی، دانشگاه ایالتی نیویورک است؛ جایی که او به‌ تدریس دوره‌های متعددی، از قبیل آن‌ چه خودش در ژنتیک و همه‌گیرشناسی مولکولی گسترش داده‌است، اشتغال دارد. از طریق پژوهش‌هایش، او به درک علل ارثی بیماری‌ها و تأثیرات متقابل ژن – محیط بر خطر گسترش بیماری کمک کرده‌است.

پژوهش‌های او به مطالعه سرطان و نشانه‌های آغازین آن اختصاص دارد و از طریق پژوهش‌هایش، به درک علل ارثی بیماری‌ها و تاثیرات متقابل ژن – محیط بر خطر گسترش بیماری کمک کرده است. مصلحی جوایزی را نیز در زمینه تدریس و شیوه خوب علم‌آموزی دریافت کرده است.

پروفسور رکسانا مصلحی همچنین جوایزی را در زمینه تدریس و شیوه ی خوب علم آموزی همچون را دریافت کرده است.

 

 

دسته ها: رسانهصدای سخن

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
عناوین