سخن

برگزارکننده رویدادهای آموزشی

035 36291480
info@sokhanevents

حفاظت از محیط زیست

حفاظت از محیط زیست


باسمه تعالی
اداره محترم حفاظت از حیوانات در معرض انقراض!

سلام علیکم

اینجانب، به عنوان یکی از شهروندان حامی محیط زیست، پس از مشاهده نوع نادری از یک جانور کمیاب در خطر انقراض، وظیفه خود دانستم تا مراتب را به عرض و طول شما برسانم تا تدابیر و اقدامات لازم ،جهت حفظ و نگهداری از این گونه ی نادر را، مبذول فرمایید.

جانور مذکور، دور از جان شما و دیگر همشهریان و هموطنان عزیزم، بر روی دوپا راه رفته و اخیرا گویا، نشستن پشت فرمان اتوموبیل را هم فرا گرفته است!

این جانور، پس از مشاهده بانوان راننده، به خصوص در صورت تنها بودن آنان پشت فرمان، به اتوموبیل آنها نزدیک شده و در حد توان، ایجاد مزاحمت می نماید.

جالب آنکه در بیشتر موارد، به دلیل عدم مهارت این موجود کذایی در رانندگی و ضعف در  انجام حرکات نمایشی پشت فرمان اتوموبیل، جز ایجاد حوادث گوناگون رانندگی در سطح معابر شهر و وقوع خسارت های مالی و گاها جانی، نتیجه ی دیگری از این قبیل مزاحمت ها حاصل نمی گردد!

تنها مسئله غامض و  لاینحل در این میان، افزایش تعداد این جانور در چند ماه اخیر می باشد که جای بسی شگفتی است که این گونه ی در حال انقراض، با چه روشی بدین سرعت تولید مثل می نماید!

مسئله وقتی پیچیده تر می شود که تنها جنس مشاهده شده از مشار الیه، نر بوده و تا کنون جفت ماده ایشان رویت نشده است!

به هر حال، باز هم عاجزانه خواهشمندم، هر چه سریعتر نسبت به جمع آوری این کمیابانِ دردسر سازِ حادثه آفرین از سطح شهر اقدام نموده و نسبت به انتقال ایشان به محل مناسب و بررسی و تحقیق درباره علل پیدایش این گونه ی جدید و نادر، دستورات و اقدامات لازم را مثل همیشه در کوتاه ترین فرصت، مبذول فرمایید!

و من الله التوفیق

 

منبع:رضا_حا_میم


چایت را بنوش
نگران فردا نباش
از گندمزار من و تو
مشتی کاه می ماند برای بادها
(نیما یوشیج)


 

درباره نویسنده:

رضا حاج محمدزاده فارغ التحصیل رشته حکمت و فلسفه اسلامی است. او علاقه زیادی به نوشتن متون ادبی و اجتماعی دارد.

دسته ها: رسانهسروش سخن

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 
عناوین